Dentysta? Nic strasznego!


W Polsce sporo dorosłych ludzi obawia się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Gdy tylko pomyślą sobie o dentyście ogarnia ich strach i przerażenie. A przecież w dzisiejszych czasach, przy tak rozwiniętej technologii i medycynie, ten strach nie ma absolutnie żadnego logicznego podłoża! Jeśli jednak obawiasz się stomatolog bielany, zapoznaj się z tymi wskazówkami.
Po pierwsze i najważniejsze: wizyta wstępna. Dzięki niej zobaczysz, ze dentysta to normalny człowiek, a nie potwór z dzieciństwa. Będziesz miał okazję porozmawiać i dowiedzieć się, jak będzie wyglądała kolejna wizyta, co Ci dolega i jak należy zadbać o zęby.
Drugą ważna radą jest… niesłuchanie rad tych, którzy sami boją się dbać o swoje zęby. Słuchaj rad i wskazówek, ale tylko od tych, którzy wiedzą z własnego doświadczenia, jak bezbolesne są dzisiaj zabiegi w gabinetach dentystycznych. Naprawdę nie ma czego się bać! A ludzie którzy Cię straszą, tak naprawdę sami się boją i pewnie ostatni raz u dentysty byli kilka, jak nie kilkanaście, lat temu.
I najważniejsza rada… Nie wstydź się! Jeśli masz jakieś obawy lub lęk, porozmawiaj o tym z dentystą. On rozwieje Twoje wszelkie obawy i wątpliwości. Nie obawiaj się złych spojrzeń i zdziwienia, bo dentyści wiedzą, że sporo ludzi ma fobie związane z dentystami.