Jak zostać dekarzem?


Kariera dekarza jest całkiem przyjemną drogą zawodową. Jeżeli ją dla siebie wybierzesz, możesz sporo na tym zyskać, a już na pewno możesz zyskać pracę pewną i stabilną, która sprawi, że twoje życie zmieni się tylko i wyłącznie na lepsze. Dekarz Poznań jest osobą odpowiedzialną za dbanie o stan dachów. Na ogół zajmuje się więc naprawianiem tych dachów, choć czasem może je też zakonserwować czy np. wyczyścić – wszystko zależy od tego, jak sam skonstruuje swoją ofertę usług. Dekarstwo funkcjonuje w naszym kraju już od dziewiętnastego wieku. Pomimo upływu lat i znacznego rozwoju świata wciąż jest ono aktualną dziedziną, albowiem wciąż wszyscy korzystamy z dachów, którymi ktoś przecież musi się zajmować, aby zawsze dobrze one działały i chroniły nasze domostwa oraz inne budynki użytku publicznego.

Dekarzem możesz zostać na kilka różnych sposobów. Jeżeli edukację masz już za sobą, teraz musisz do niej jeszcze na moment wrócić i udać się do szkoły branżowej, by kształcić się właśnie na kierunku dekarskim. Inną opcją będzie ukończenie szkoły średniej w zawodzie o nazwie „technik dekarstwa”. Jeśli więc nie masz jeszcze nawet wykształcenia średniego, śmiało możesz udać się do technikum, by to tam je zdobyć i od razu uzyskać prawo do wykonywania wymarzonego, wybranego zawodu (a przy okazji zdać maturę, gdyby coś poszło nie tak i gdybyś postanowił jednak wybrać się na studia). A co dalej? Gdy masz już swój tytuł, możesz odbyć pierwsze poważne praktyki, a tuż po nich postarać się o jakiś dłuższy staż w jednej z firm dekarskich. Początkujący dekarz Poznań nie ma lekko, ale każdy kiedyś od czegoś zaczynał. Jeżeli teraz trochę bardziej się natrudzisz, później będzie ci tylko łatwiej.

Po uzyskaniu uprawnień dekarskich i nawet po zdobyciu pierwszej dobrej pracy nie wolno ci jednak osiąść na laurach, by nie odstawać od konkurencji. Staraj się regularnie korzystać ze szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Po paru latach intensywnej pracy możesz nawet przystąpić do specjalistycznego egzaminu, pozwalającego na uzyskanie prestiżowego tytułu „Mistrza Dekarstwa”.

Odwiedź nas na: poznan-dekarstwo.pl