Krzesła w restauracji


Wchodząc do restauracji, bardzo często sugerujemy się pierwszym wrażeniem. Zwykle nie możemy zobaczyć wnętrza kuchni, dlatego zwracamy uwagę na wystrój sali, w której siedzimy. Dużą rolę odgrywa tutaj porządek, czystość i jakość mebli. Jest to pierwszy element, który może zasugerować nam, czego możemy się spodziewać. Jeśli lokal jest brudny i zaniedbany, nie możemy się łudzić, że środek kuchni będzie wyglądał inaczej. Dlatego otwierając restaurację warto zainwestować w dobrej jakości meble, zwłaszcza te, z którymi styczność mają goście odwiedzający lokal, głównie stoły i krzesła. Wpisując w wyszukiwarkę hasło: „Krzesła restauracja„, możemy natknąć się na liczne linki do firm produkujących takie meble.
Czym jednak warto się sugerować wybierając krzesła do restauracji?
Zwykle otwierając własny biznes, próbujemy zoptymalizować koszty i kupić takie meble, które będą jednocześnie dobrej jakości, ale nie zrujnują naszego budżetu. Czy się da? Oczywiście. Rynek krzeseł w Polsce jest coraz większy. Coraz więcej firm oferuje krzesła przeznaczone do gastronomii. Czym się zatem sugerować przy wyborze? Warto mieć na uwadze łatwość w utrzymaniu. Nie zawsze jest możliwość, aby właściciel mógł kontrolować przez cały czas pracę swojego personelu i sprawdzał każde krzesło po wyjściu każdego gościa. Dlatego dobrym pomysłem będzie wybór materiałów, na których zabrudzenia nie rzucają się w oczy. Również dobrze, żeby materiał był w miarę łatwy w pielęgnacji i czyszczeniu. W restauracji, jak to w restauracji, coś się wyleje, coś spadnie i nie zawsze mamy kontrolę nad zachowaniem klientów. Dobrze jest zwrócić uwagę na wagę krzeseł. Należy pamiętać, że codzienne mycie podłogi wymaga, żeby je przenosić i podnosić, a ograniczenia bhp w zakresie dźwigania są dość restrykcyjne.
Dość modne w ostatnim czasie stały się fotele w restauracjach. Zdecydowanie dla gości są one bardzo wygodne, jednak przy organizacji większych imprez, mogą być dużym utrudnieniem, bo zajmują bardzo dużo miejsca, a wielkość sali jest ograniczona.
Również ważna jest wysokość. Nikt nie lubi siedzieć na niskim krześle i sięgać do swojego talerza, który jest zbyt wysoko, dlatego warto zapoznać się z każdym, nawet na pozór nieistotnym wymiarem.