Kurtyny specjalne


Kurtyny spawalnicze czy też kurtyna paskowa to bezsprzecznie artykuły, bez których w niektórych obszarach byłoby się chyba trudno obejść. Najlepiej na ten temat wypowiedzieliby się ci, którzy z takimi rzeczami już zetknęli się i wiedzą, na czym polega ich istota. Laikowi mogłoby się wydawać, że takie rzeczy to w zasadzie nic specjalnego, ale faktycznie są one nader przydatne w niektórych miejscach.
Kurtyna paskowa to doskonały sposób na to, aby oddzielić od siebie np. halę produkcyjną od powierzchni magazynowej. Formalnie te dwie przestrzenie są od siebie odizolowane, ale faktycznie istnieje między nimi swobodna komunikacja i w ten sposób można sprawnie przenosić lub nawet przewozić wózkami widłowymi towar.
A kurtyny paskowe? To z kolei artykuły, dzięki którym można skutecznie oddzielić przestrzeń, w obrębie której nie powinny przebywać osoby trzecie, no np. narażałyby się na działanie szkodliwych czynników typu iskry, jakie powstają przy obróbce metali. Sprawdź nasze kurtyny paskowe pcv. Taka kurtyna musi być oczywiście wykonana z odpowiedniego, materiału, żeby mogła spełniać swoją funkcję, ale to już rozumie się samo przez się.