Poznańskie kulinaria


Zazwyczaj, gdy słyszymy hasło „poznańska kuchnia” oczami wyobraźni widzimy stół zastawiony ciężkimi potrawami typowo spożywanymi w porze obiadowej. Nic dziwnego – kiełbasy, mięsa, tradycyjny chleb ze smalcem to tylko niektóre z wielkopolskich specjałów.

Aczkolwiek nie można dać się zwieść! Jeśli myślisz, że kulinaria Poznania ograniczają się tylko do dań głównych – nic bardziej mylnego!

Pomimo obecności jedynego w Polsce Muzeum Pyry, które zresztą nieustannie cieszy się ogromną popularnością, wielkopolska kuchnia to nie tylko słynne pyry. To także wyjątkowe słodkości. Nie można przecież zapomnieć o nierozłącznej części każdego obiadu. Pora deseru to ten wyjątkowy moment, kiedy wreszcie nadchodzi czas na relaks, rozmowę z bliskimi czy skupienie się na sobie. To ta chwila, kiedy pomieszczenie wypełnia zapach kawy czy ulubionej herbaty a na stole pojawiają się słodkie wypieki. Idealnym miejscem na spędzenie takich kilku minut wytchnienia jest właśnie cukiernia Poznań.

Co można zamówić w takiej cukierni? Bez wątpienia rogale świętomarcińskie to specjał, którym poszczycić się może niejedna kawiarnia. Dla gości spoza Wielkopolski ta nazwa może wydać się obca. Już wyjaśniam – to nic innego jak rogal z nadzieniem z białego maku, tradycyjnie oblany lukrem, wypiekany z okazji Dnia Świętego Marcina w listopadzie.

Mniej charakterystyczne dla regionu, choć równie często wybierane przez gości są tradycyjne polskie ciasta typu szarlotka na ciepło czy kremówka. W wielu kartach nie brakuje również dietetycznych deserów z nasionami chia.
To nie wszystko! Oprócz tego, Poznań słynie z mnóstwa deserów z całego świata. Skosztowanie francuskiego crème brûlée, makaroników czy włoskiego tiramisu to żaden problem. Co więcej, sympatyczna obsługa zawsze pomoże wyjaśnić kłopotliwe nazwy czy pomoże niezdecydowanym z wyborem dania.
Niech zatem nie zdziwi nas widok wypełnionych po brzegi cukierni w Poznaniu. Dzięki połączeniu popularnych słodkości z tradycyjnymi wypiekami, każdy znajdzie coś dla siebie! Brzmi jak idealny pomysł na wieczór? Przyjdź i się przekonaj!

Zapraszamy: cukiernia-piskorska.pl