Zasady BHP w pracy


Nawet jeśli prowadząc swoją firmę, nie mamy już czasu dosłownie na nic, musimy znaleźć w ciągu dnia wolną chwilę i poświęcić ją na dokładnie zaznajomienie się ze wszystkimi zasadami BHP w pracy. Jeśli my nie będziemy ich respektować, nikt z naszych pracowników na pewno tego nie zrobi.

Zasady bhp poznań informują nas między innymi o tym, iż sami powinniśmy przekazać swoim pracownikom dane na temat różnych zagrożeń czyhających na nich na poszczególnych stanowiskach. Nawet jeśli staramy się im zapobiec, nie jesteśmy w stanie tego w stu procentach zrobić. Budowlaniec, zwłaszcza ten wykonujący prace na wysokościach, zawsze będzie w pewnym stopniu narażać swoje życie i zdrowie, nawet jeśli my sami zagwarantujemy mu odpowiednią odzież ochronną i wszelkiego typu zabezpieczenia. Nie unikajmy więc rozmów na temat ewentualnych zagrożeń. Są one bardzo ważne i mogą nawet sprawić, że pracownicy staną się bardziej uważni podczas wykonywania poszczególnych zadań.

Jeśli sami nie chcemy przekazywać pracownikom takiej wiedzy, zapiszmy ich po prostu na szkolenia. Zróbmy to jak najprędzej.